Hizmetlerimiz

İlke Karot Siirt geneli il ve içerlerinde karot delme, beton kesme, beton kırma hizmetleri vermektedir.

Siirt Filiz Ekme-Ankraj

Filiz Ekme (Kimyasal Ankraj)

 

Betonarme ile imal edilen konut, işyeri, sanat yapıları, liman, baraj yapıları, su arıtma tesisleri gibi özel projeler de dahil olmak üzere her türlü yeni imalatlarda prizini daha önce tamamlamış betonarme yapıya devam edilebilmesi için ek yerlerinin uygun şartlarla hazırlanarak kimyasal yapıştırıcılar, (epoksi) inşaat demiri kullanarak yapılan imalata filiz ekme ( kimyasal ankraj) denir. Siirt genelinde İlke karot ile filiz ekme işlemi betonarme statik projesinde gösterilen filiz ekim yerleri hassas bir şekilde işaretlenerek uygun delik çaplı elmas uçları ile karot işlemi yapıldıktan sonra, yine projeye uygun ebattaki filiz demirlerinin ( nervürlü inşaat demiri) deliklerin içinin kuvvetli fan motorları ile temizlendikten sonra deliklere epoksi enjekte edilip, demirlerin deliklere yerleştirilmesi ile tamamlanmış olur. Siirt genelinde   İlke karot tarafından tamamlanan filiz ekme işlemi betonarme imalatın devamını sağlamış olmakla acil beton delme işlemini yukarıda adı geçen her türlü betonarme yapılarda sağlamış olmaktadır. 

 

Filiz Ekme İşlemi Nasıl Yapılır ( Teknik Doneler)

 

Filiz ekme işlemi için projesine göre farklılık arz etmek ile beraber en küçük ankraj donatı çeliği çapı 16 mm, en az ankraj derinliği donatı çapının 10 katı ve donatı araların en fazla 40 santim olması gerekmektedir. Bu esaslara göre tespiti yapılan beton delme işlemi  uygun çaptaki elmas uç seçimi ile karot makinesinin yatayda veya düşey de çelik dübeller ile sabitlenerek beton delme işlemleri yapılır.  Deliklerde arta kalan beton parçası ve tozların uygun üfleme cihazları ile temizlenmesi başarılı bir filiz ekme işlemi için gerekli bir adımdır. Son kullanma tarihi geçmemiş epoksi (kimyasal dübel) epoksi tabancası ile deliğe uygun miktarda enjekte edilir. Enjekte edilen bu epoksi malzemesi deliğe çakılacak olan demir ile beton arasında kuvvetli bir bağlayıcılığı oluşturulacak olan kimyasal bir maddedir. Bu bağlayıcılığı en mükemmel şekilde elde edebilmek için uygun hava sıcaklığında, (ne çok sıcak ne çok soğuk) deliklerin ve filiz ekiminde kullanılan demirlerin ve deliklerin su ve nemden korunması dikkat edilmesi gereken en önemli husustur


Filiz Ekme İşlemine Neden İhtiyaç Duyulur?

İmalatı bitmiş betonarme yapılarda proje tadilatlarının gerektirdiği ilave imalatların mevcut yapıya eklemlenebilmesi için dinamik ve statik taşıyıcılık özelliğini, depreme dayanıklılığını azaltmadan yekpare bir yapı oluşturabilmek için filiz ekme(kimyasal ankraj) yapı imalat tekniğinin günümüzde elde etmiş olduğu en gelişmiş sistemidir. Bu sektörde ilke karot olarak beton delme, beton kesme derz kesme, asfalt kesme, kontrollü bina yıkım işlemlerinde son sistem el aletleri ile ve alanında tecrübeli elemanları ile adından söz ettirmektedir.

Yapılan imalatlardan da anlaşılacağı üzere bütün işlemler imalatın devamı açısından öncelik ve aciliyet arz etmektedir. Akıllıca ve karşılıklı diyaloglar ile yapılacak bir iş programı sayesinde müşterilerin memnun olacağı bir iş programı oluşturulabilir. Bu da her firmada bulunması gereken hizmet ilkelerinin var olması ile mümkündür. Filiz ekme işlemi ve Siirt genelinde  sektör içerisinde siz müşterilerimizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılamak üzere yüklendiğimiz vizyon ve misyonumuz bizi bu sektörde başarılı bir şekilde var eden en önemli unsurlardan biridir.  Her geçen gün gelişen teknolojinin insanlara sunmuş olduğu nimetlerin farkındayız ve teknolojinin yaptığımız işe olan etkisini yakından takip etmekteyiz. Günden güne gelişen dünyanın gerisinde kalmamak ve hep daha ileriye gitmek için çok çalışıyor ve güler yüzümüzü hiç eksik etmiyoruz. Müşterilerimizin beklentilerini en mükemmel şekilde karşılayıp onların da yüzüne büyük bir gülümseme konduruyoruz. İşte işimizdeki başarı istikrarımızı sağlamamızı sağlayan yegane unsur yüzlerdeki gülümsemeler.

 

AdanaAdıyamanAfyonkarahisarAğrıAmasyaAnkaraAntalyaArtvinAydınBalıkesirBilecikBingölBitlisBoluBurdurBursaÇanakkaleÇankırıÇorumDenizliDiyarbakırEdirneElazığErzincanErzurumEskişehirGaziantepGiresunGümüşhaneHakkariHatayIspartaMersinİstanbulİzmirKarsKastamonuKayseriKırklareliKırşehirKocaeliKonyaKütahyaMalatyaManisaKahramanmaraşMardinMuğlaMuşNevşehirNiğdeOrduRizeSakaryaSamsunSiirtSinopSivasTekirdağTokatTrabzonTunceliŞanlıurfaUşakVanYozgatZonguldakAksarayBayburtKaramanKırıkkaleBatmanŞırnakBartınArdahanIğdırYalovaKarabükKilisOsmaniyeDüzceKuzey Kıbrıs

ARA

YOL TARİFİ

Mail Gönder