Hizmetlerimiz

İlke Karot Siirt geneli il ve içerlerinde karot delme, beton kesme, beton kırma hizmetleri vermektedir.

Siirt Beton Kesme 1

Siirt Beton Kesme

Beton Kesme

Bir yapı üzerinde beton kesme işlemi ciddi profesyonellik gerektiren bir çalışmadır. Kesilecek yüzeyin doğru tespiti ve kesme yöntemi bir uzman tarafından gerçekleştirilmeli ve kesme esnasında doğru adımları takip ederek kaliteli bir sonuca ulaşılması gerekmektedir. İlke karot her türlü ihtiyaca binaen gereken çözümü profesyonel çalışma ekibi sayesinde, kusursuz bir hizmet kalitesi ile sizlere sunmaktadır. Beton gibi güçlü bir inşaat hammaddesi aslında birçok sebepten dolayı kesim işlemine ihtiyaç duymaktadır. Ne gibi sebeplerden dolayı kesildiğinden tutunda kesim yöntemleri ve dikkat edilmesi gereken hususlara kadar her konuyu sizler için açıklığa kavuşturacağız.  

Evvela beton kesme işlemi oldukça yaygın olarak uygulanan bir çalışmadır. Zira birçok betonarme yapılarda kesim ihtiyacı yeni inşaatçılık sistemine göre beton dökme işlemi gerçekleştirileceği sırada boşluklar için kalıp hazırlama işlemi daha maliyetli ve zahmetli olacağı için hazır kalıpların kullanılması ve tek parça halinde kalıba beton dökülmesi şeklinde gerçekleştirilir. Beton dökümü sonrası beton üzerinde verilmek istenen şekil ve kesit açma işlemi rahatlıkla beton delme makineleri ile gerçekleştirilebilir.  Bunun yanı sıra proje dahilinde bulunmayan veya projede olsa dahi arzu edildiği taktirde yapıda ek kapı yeri açma, yağmur suyu kanalı açılması, çeşitli teçhizat gözlerinin açılması gibi daha bir çok alanda ilke karot makineleri ihtiyaca uygun çalışmaları doru makineler ile beton üzerinde uygulamaktadır. Üstelik bu çalışmalar yapı inşası tamamlandıktan sonra dahi yapılabilmektedir.

Beton kesme işlemlerinin yanı sıra beton delme çalışmaları karot cihazlarımız yine betonarme, duvar, döşeme ve tesisat döşemeleri için beton üzerinde ihtiyaca uygun boyutta ve derinlikte delik açma çalışmalarımız gerçekleşmektedir. Acil beton delme arayışında olan müşterilerimiz için de iş bitirici ekibimiz hızlı çözümlemeleri ile sizlere çözüm olmaktadır.

Beton Kesme İşlemi Nerelerde Uygulanır?

·         Betonarme üzerinde açılması istenilen cam pencere, kapı, tesisat bacaları açısından beton kesimi

·         Yapı inşası sırasında uygulanman derin kazılar ve arkasında bulunan betonarme yapılara destek verme amaçlı yapılmış olan ve içerisinde yine beton malzemesi bulunan istinat duvarlarının yıkılması

·         Korkuluk duvarı olarak da bilinen çatı, balkon, teras gibi korkuluk gerektiren bölgelerde alçak bir duvar olarak koruma amaçlı inşa edilmiş parapetlerin kesimi veya tamamen ortadan kaldırılması işlemi

·         İzolasyon amaçlı veya estetik görünüm amaçlı zemine dökülmüş olan şap döşemenin su kanalları açılması amaçlı kesim işlemleri

·         Mimari değişimler, geliştirmeler veya tasarımlar için beton kesimi

·         İnşa edilmiş yapılarda yapı üzerindeki çeşitli taşmalarda beton kesimi

·         Kaçak katların kesimi


 

Beton Kesimi Nasıl Yapılır?

Beton kesme ciddi bir analiz ve beton tespiti ve bu tespiti takiben hangi yöntem ile kesileceğinin belirlenmesi şeklinde yol izleyen çok önemli bir süreçtir. Olası hataların doğuracağı sonuçlardan sıkıntı yaşamamak adına firmamız sahada detaylı ve ince bir çalışma gerçekleştirmektedir. Her yapının ihtiyacı olan kesme yöntemi yapıya has bir uygulama gerektirir. Doğru uygulama öncelikle güvenlik açısından fayda sağlarken hem zamandan tasarruf edilmesine hem de maliyet bakımından yükün hafiflemesine sebep olacaktır.

Beton kesme yöntemleri arasına en yaygın olanı hidrolik ile beton kesme ve derz ile beton kesmedir.  Aralarındaki fark ise hidrolik 60 cm derinliğe girerek kesme işlemi yaparken derz 40 cm derinliğe ulaşabilir. Genellikle beton döşeme alanlarda bu iki yöntem kullanılırken daha derine girerek beton kesilmesi gerektiği durumlarda ilke karot makineleri kullanılmaktadır.

Kesme işlemini gerçekleştiren makine ucunda çok güçlü dişlere sahip döner bir testere bulunur. Bu testere bir ray üzerinde makinenin çalıştırılması ile hareket eder ve kesilecek yüzeye paralel bir şekilde yerleştirilip makine kullanımı gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 

AdanaAdıyamanAfyonkarahisarAğrıAmasyaAnkaraAntalyaArtvinAydınBalıkesirBilecikBingölBitlisBoluBurdurBursaÇanakkaleÇankırıÇorumDenizliDiyarbakırEdirneElazığErzincanErzurumEskişehirGaziantepGiresunGümüşhaneHakkariHatayIspartaMersinİstanbulİzmirKarsKastamonuKayseriKırklareliKırşehirKocaeliKonyaKütahyaMalatyaManisaKahramanmaraşMardinMuğlaMuşNevşehirNiğdeOrduRizeSakaryaSamsunSiirtSinopSivasTekirdağTokatTrabzonTunceliŞanlıurfaUşakVanYozgatZonguldakAksarayBayburtKaramanKırıkkaleBatmanŞırnakBartınArdahanIğdırYalovaKarabükKilisOsmaniyeDüzceKuzey Kıbrıs

ARA

YOL TARİFİ

Mail Gönder